Zrušit filtry

Květináče

Některé jsou vhodné do interiéru, jiné lze umístit ven. Květiny s celoročním umístěním venku by měly být vsazeny do mrazuvzdorných květináčů. Řada výrobků je opatřena drenážním otvorem, v takovém případě je nutné zakoupit i misku pro zachycení vody. Pro sezónní venkovní pěstování květin, bylinek, zeleniny a ovoce se používají také truhlíky.

Květináče podle umístění

Jaký materiál květináče zvolit?

Vybírejte dle umístění. Venkovní musí odolat působení povětrnostních vlivů. V případě interiérových květináčů můžete volit podle vlastního vkusu.

  • Keramické květináče - Mohou mít lesklý glazovaný povrch, díky kterému nepropouští vlhkost a pachy. Neglazovaná keramika může propouštět vodu. Odolnějším druhem keramiky vhodným i do náročných podmínek je kamenina.
  • Plastové květináče - Jsou populární a levné a nabízejí velký výběr barev a tvarů. Kvalitní a odolný plastový květináč lze ponechat venku celoročně.
  • Dřevěné květináče - Se svým vzhledem hodí do venkovních prostor. Aby odolal rozmarům počasí, je potřeba o dřevěný povrch správně pečovat.
  • Kovové květináče - Je pro svou odolnost vhodné využít ve venkovních prostorách. Svou funkci však snadno splní i uvnitř bytu či domu.
  • Květináče z proutí - Jsou náchylné na vlhko, proto je vhodnější je umístit v interiéru. Venku je postavte na místo chráněné před deštěm.
  • Květináče z vodního hyacintu - Tyto květináče jsou stejně jako výrobky z proutí trendy, zároveň je rovněž provází nižší odolnost před vlhkem.
  • Květináče z umělého ratanu - Se vyznačují vysokou odolností. Zároveň fungují i jako dekorační prvek.
  • Textilní květináče - Jsou moderní a atraktivní díky své skladnosti a ekologičnosti. Používají se takřka výhradně venku.

Speciální druhy květináčů

  • Samozavlažovací květináče - Podle velikosti obstarají zalévání až po dobu 3 týdnů. Jsou vybaveny dvojitým dnem, případně se skládají ze dvou nádob. Jedna je určena pro substrát s rostlinou a druhá funguje jako nádrž pro vodu. Tento způsob pěstování předchází uhnívání kořenů.
  • Chytré květináče - Obstarají celé pěstování. Rostlině zajistí dostatek vody, živin i světla. Není nutné umístit je na přímé slunce. Chytré květináče jsou nejčastěji používány pro pěstování bylinek. Některé lze používat pomocí mobilní aplikace. Chytré květináče je nutné zapojit do elektrické zásuvky.
  • Hydroponické květináče - Umožňují pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku. Hydroponicky můžete pěstovat zeleninu, ovoce i pokojovky.

Do čeho rostlinu zasadit?

Rostliny potřebují správný pěstitelský substrát. V nabídce jsou speciální substráty pro pokojové květiny, růže, bylinky, orchideje a další. Řešením může být i volba univerzálního substrátu. Pro podpoření růstu používejte pravidelně hnojiva určená pro vámi zvolené rostliny. Zajistíte si tak bohaté květenství či úrodu.

Dostupnost
Seznam produktů kategorie