Leštičky
Slouží pro odstranění drobných vad a nečistot z povrchu vozidla a k dosažení lesku karoserie, ale dají se využít také na různé další povrchy jako sklo, kov nebo dřevo. Používají se jak doma, tak v autoservisech. Pro snadné přemisťování slouží přepravní kufry. Abyste mohli leštičku držet oběma rukama, zvolte modely s přídavnou rukojetí. Menší průměry kotoučů využijete na lokalizovaných a zakřivených částech materiálu, kde je potřeba precizního a detailního zpracování povrchu. Větší průměry kotoučů se hodí pro práci na rozsáhlejších a rovných plochách, kde se upřednostňuje rychlejší postup leštění.
Jaký typ pohonu?
- Akumulátorový – Výhodou je dostatečná mobilita bez nutnosti použití napájecího kabelu. Je potřeba počítat s omezenou výdrží baterie a nutností dobíjet.
- Elektrický – Poskytuje konstantně vysoký výkon. Přívodní kabel ale může omezovat volnost pohybu při leštění.
- Pneumatický – Leštičku pohání stlačený vzduch. Kromě elektrického připojení potřebuje i kompresor, což může zhoršovat možnost přenášení. Nabízí však vysoký výkon.
Potřebuji regulaci otáček?
- Automatická regulace – Přístroj automaticky nastaví vhodný počet otáček pro daný povrch, což umožňuje efektivní leštění. Minimalizuje se riziko poškození a celý proces se zrychlí.
- Manuální regulace – Dodává větší flexibilitu a kontrolu nad procesem leštění. Otáčky si nastavíte svým potřebám. K ovládání jsou zapotřebí zkušenosti a dovednosti.
- Bez regulace – Jsou obvykle cenově nejdostupnější, ale vyžadují přesné a pečlivé zacházení, aby nedošlo k poškozování povrchů.
Jak velké otáčky potřebuji?
- Do 4 000 otáček za minutu – Nižší otáčky se hodí na domácí použití k odstraňování drobných vad na karoserii, leštění menších ploch a základní údržbu povrchů.
- Nad 4 000 otáček za minutu – Využijete pro profesionálnější použití. Odstraňuje hrubší vady a práce je s nimi rychlejší. Poskytnou efektivnější výkonnost na větších plochách.